Binance Bitcoin Borsaları

Binance (TR Binance) nedir? Nasıl üye olunur? Nasıl kullanılır?

  • By İnceleme Ustası
  • 13 Ocak 2018
binance

Merhaba çok değerli bitcoininceleme.com okuyucuları. Bugünki yazımızda dünyanın en hacimli bitcoin borsalarından biri olan Binance’i inceleyeceğiz.  Bu makalede elimizden geldiğince Binance hakkında detaylı bilgi vermeye çalışacağız. Her yazımızda olduğu gibi bu yazıda da konuları madde madde ele almakta fayda var. Binance nedir? Binance nasıl kullanılır? Binance nasıl para yatırılır? Binance Nasıl üye olunur? Binance güvenli mi? gibi sorularında hep birlikte cevaplarını arayacağız.

Vakit kaybetmeden incelemimize başlayalım…

Binance (TR Binance) nedir?

Binance dünyanın en büyük kripto para alım satım borsalarından birisi. Bildiğiniz üzere artık kripto paralar çoğaldı ve biz bunlara altcoin diyoruz. İşte bu tüm altcoinlerinde alınıp satılabildiği bir borsa burası. Bu kadar çok kripto para birimini bünyesinde bulundurmasıyla, rakiplerinden bir adım önce çıkan bu borsa, hızlı üyelik, çabuk hesap doğrulama gibi artı yönleri ile de rakiplerine bayağı bir fark attı. İsmini Binary+Finance öbeğinden alıyor. Tüm cihazlardan rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Tüm masaüstü ve mobil cihazları desteklemekte. Borsanın teknik altyapı olarak saniyede 1.4 milyon işlem yapabilme kapasitesi var. Tam dört dilde desteği mevcut. Bu diller İngilizce, Çince, Korece ve Japonca. Daha kapsamlı bilgiler borsanin hakkında sayfasına tıklayarak İngilizce dilinde edinebilirsiniz.

Bugün itibari ile borsanın kontrol ettiği para miktarı $5,431,722,481. Yani yaklaşık 5 buçuk milyar dolar. Güncel rakamı öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Binance’a nasıl kayıt olunur?

Bu borsadan hesap açmak son derece kolay. Öncelikle aşağıdaki görseli tıklıyorsunuz.
binance kayıt ol

Eğer görseli görüntüleyemiyorsanız, buraya tıklayarak kayıt işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bundan sonrası çok kolay. Sitede Register yazan yere tıklıyoruz. Bu sayfada eposta adresimizi ve şifremizi giriyoruz ve kaydı tamamlıyoruz.

Önemli bir bilgiyi de sizinle paylaşmak istiyoruz. Hesabınız Gmail ise mutlaka ve mutlaka Spam kutusuna bakmayı unutmayın. Hesabınızı onayladıktan sonra artık sizinde bu borsada sizinde bir hesabınız mevcut. Küçük miktarlarda işlem yapabilirsiniz. Fakat daha büyük miktarda işlemler yapmak istiyorsanız hesabınızı kimlik bilgilerinizi göndererek doğrulayabilirsiniz. Bunu başka bir makalemizde paylaşacağız. Hesabınızda mutlaka kendi cep telefonunuzu kullanın. Bunun sebebi ise iki aşamalı güvenli girişi aktif ettiğinizde telefonunuza sms gelecek. Bu doğrulamayı yapmadan hesabınıza ulaşamayacaksınız.

Binance’a para nasıl yatırılır?

Borsa maalesef ki doğrudan Türk Lirası kabul etmiyor. Elinizde bir kripto para olması gerekiyor. Elimizde herhangi bir kripto para var ise sitede en üstteki Fund bölümüne tıklıyoruz.

binance para gonder

Bu linke tıkladıktan sonra karşımıza kocaman bir liste açılıyor. Bu listeden hangi kripto para birimi ile para yatırmak istediğimizi seçiyoruz. Örneğin Bitcoin ile ilerleyelim.

Deposit’e tıkladıktan sonra aşağıda bir BTC adresi göreceksiniz. Buradaki BTC adresine gönderdiğiniz para iki ağ kontrolünden sonra hesabınıza yatmış olacak. Bu borsada çok ciddi komisyon oranları bulunmamakta. Bu yüzden cüzdanınızdaki tüm kripto paraları da buraya yatırmanızda bir engel yok. İlerleyen makalelerimizde siz fiziksel kripto para cüzdanlarını da anlatacağız.

Binance’a nasıl kullanılır?

Herkesin kafasındaki sorulardan biri de bu. Bu borsanın kullanımı diğer borsalardan haylice kolay. Örneğin elimizdeki BTC ile IOTA alacağımızı düşünelim. Bir üstte para yatırma kısmında anlattığımız gibi, Deposits Funds kısmına giriyorsunuz ve IOTA’yı buluyorsunuz.

+++ Üye olmak için tıklayın +++

Öncelikle Trade butonuna basıyoruz. Buradanda IOTA/BTC karşımıza çıkan linkine tıklıyoruz. Buraya tıkladığınızda IOTA/BTC alım satım borsası sayfasına yönleniyorsunuz. Bu sayfadan tüm tradelerinizi yapmanız mümkün. Binance’ın nasıl kullanılacağını, nasıl altcoinler alabileceğinizi anlatan bir video da paylaşmak istiyoruz. Video bize ait değil ama yardımcı olması açısından sizinle paylaşmaktan bir beis duymadık. Videoyu yapan arkadaşımıza da buradan teşekkürlerimizi iletelim.

Binance güvenli mi?

Konuya direkt girecek olursak, bu borsa elinden geldiği kadar sizin güvenliğiniz arttırmak için çabalıyor. SMS doğrulaması, Google Authanticator, kimlik bilgilerinin toplanması gibi extra operasyonel önlemleri mevcut. Sizinde bildiğiniz üzere kripto para dünyasında %100 güvenlik diye bir güvence söz konusu değil fakat bu borsanın biz yeterince güvenli olduğuna inanıyoruz. Milyarca doların işlem gördüğü dünyanın en büyük borsalarından birinde yaşanacak güven sarsıcı bir olay tüm kripto para dünyasını derinden etkileyecektir.

Binance final değerlendirmesi

Size elimizden geldiğince dünyanın en büyük borsalarından birini anlatmaya çalıştık. İşlem gören para miktarı 6 milyar dolara doğru koşar adım ilerliyor. Buradan işlem yapan insanların sayısı bir hayli fazla. Sizlere son olarak paylaşmak istediğimiz bu borsada işlem yapabilirsiniz fakat aldığınız kripto paraları her zaman olduğu gibi fiziksel bir donanıma taşımanızı tavsiye ediyoruz. Herkese bol kazançlı ve kripto paralı günler diliyoruz.

+++ Üye olmak için tıklayın +++

İçeriği paylaşabilirsiniz
  • 1
    Share